Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

Bircan Öğretim Görevlilerine Adaylığı Hakkında Bilgilendirme Yaptı
Aydın 42'yi gördü
Aydın’ın tanınmış ailelerinden Çerçioğlu ailesi rekor bir bağışa imza attı.
Aydın Büyükşehir Belediye Meclisin 2014 yılı Ağustos ayı İkinci oturumu “Işıklı Doğal Yaşam ve Tema Parkı” tartışmaları ..
Efeler Belediyesi köylerden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde yeni yapılacak olan evlere ücretsiz mimari ve tesisa..
Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti. ..
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Gözpınarı Mahallesi’ndeki Şehitliği ziyaret etti.
Aydın merkez Efeler ilçesi Aydın-İzmir karayolu üzerinde bulunan üst geçit bir vatandaşın dikkatsizliği ve umursamazlığı..
Vatandaşların oylarıyla belirlendi
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Rektör Adayı Cavit Bircan Adaylığı İle İlgili Açıklamalarda BulunduBircan Öğretim Görevlilerine Adaylığı Hakkında Bilgilendirme Yaptı
Aydınspor1923'de Teknik Kadroda Belli OlduOsman Aktar'ın Yardımcıları Belli Oldu
Ünlü Oyuncular Evlenmek için Kuşadası’nı tercih ettilerYetkin Dikinciler ile Aslı Orcan, Kuşadası’nda evlendi.
Başbakanla Görüşmesi Olay Oldu!Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın gündemini belirlemey..
Önce Miting Sonra DüğünBaşbakan Erdoğan'ın Aydın Mitinginde İlginç Görüntüler
Başbakan Erdoğan ve Çerçioğlu Arasında Şok BuluşmaBaşbakan Özlem Çerçioğlu ile ne konuştu
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR