Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

hayvanların sağlıklı olup olmadıkları ve satıcıların tartı aletleri incelendi.
“Yetkililere buradan çağrı yapıyoruz, bir an önce iş başı yapın.”
Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Efeler Belediyesi önümüzdeki haftalarda başlayacak olan 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı öncesi, okullardaki çalışmalara hı..
Efeler Belediyesi, Türk Bayrağı dağıtma kampanyası başlattı.
Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, ilçe genelindeki mahalle ziyaretlerine devam ediyor.
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
ADÜ Diş Hekimliği Fakültesinden Türkiye’de Bir İlkDiş Hekimliği Fakültesi gurur verici işlere imza atıyor.
Aktif Eğitim Sen Yılın Öğretmenini SeçiyorOkula Can Veren Yılın Öğretmenleri
Nazilli Milli Eğitim Müdürüne KavuştuYener Gök Görevine Başladı
Ali Rıdvan Onat Saadet Partisi Milletvekili Adayı OlduAli Rıdvan Onat Milletvekilliği aday adaylığı başvuru belgelerini Saadet Partisi..
Ak Parti Aydın Aday Listesi Belli olduAk Partide milletvekilliği seçimi için aday listesi belli oldu
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam