Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

Aydın Gündemindeki Paşa Yaylası Tesislerine Hakkında Aydın Valiliğide Bir Açıklama Yaptı
Paşa Yaylası Tesisleri ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi Açıklama Yaptı.
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın ele geçirilen Twitter ile ilgili açıklama yaptı
Efeler Belediyesi’nde çalışan işçilerle ilgili ücret ve sosyal hakların düzenlenmesine yönelik toplu sözleşme görüşmeler..
Ak Partinin Gençlik Spora Borcu var iddialarına Zeynel Akın Cevap Verdi
CHP Aydın il Başkanı Barkan Kalınomuz’un sadece kendi partisindeki muhalifler değil, basın ve diğer partilerdeki isimler..
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan Salı pazarında esnafla sohbet etti, pazarcı esnafının istek ve taleplerini dinledi..
Bircan Öğretim Görevlilerine Adaylığı Hakkında Bilgilendirme Yaptı
Aydın 42'yi gördü
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
30 Ağustos Zafer Bayramının 92’nci Yıl Dönümü Aydın’da Coşkuyla Kutlandı Aydın’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Hükümet Konağı ö..
Nazilli’de Zafer Bayramı törenlerle kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92’incı yıl dönümü Nazilli’de törenlerle ve etkinli..
Karacasu Dedebağ Keşkek Hayrının 732’ncisi DüzenlendiKaracasu Dedebağ Keşkek Hayrının 732’ncisi Düzenlendi ve Dedebağ Türbesi’nin Açı..
30 Ağustos Zafer Bayrami İçin Bayrağini Al da Gel30 Ağustos coşkulu kutlamalarla anılacak. Belediye Başkanı Özer Kayalı vatandaş..
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Paşa Yaylası Tesisleri AçıklamasıPaşa Yaylası Tesisleri ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi Açıklama Yaptı...
Paşa Yaylası Tesisleri İçin Bir Açıklamada Valilikten GeldiAydın Gündemindeki Paşa Yaylası Tesislerine Hakkında Aydın Valiliğide Bir Açıkla..
Başbakanla Görüşmesi Olay Oldu!Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın gündemini belirlemey..
Önce Miting Sonra DüğünBaşbakan Erdoğan'ın Aydın Mitinginde İlginç Görüntüler
Rektör Adayı Cavit Bircan Adaylığı İle İlgili Açıklamalarda BulunduBircan Öğretim Görevlilerine Adaylığı Hakkında Bilgilendirme Yaptı
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR