Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

Kanunen toplanması gereken Aydın Büyükşehir Meclisi, dün hiçbir bilgilendirme yapılmadan CHP’li 38 belediye meclis üyesi..
Efeler Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında AK Parti ve MHP’li üyeler şok üstüne şok yaşadı.
Aydın Efeler Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
Kadınlardan Başkan Çerçioğlu’na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Aydın Şubesi yönetim kurulu Çine’de yeniden başkanlığa seçilen Enver Salih DİNÇER’ i..
lhami Ortekin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu Ziyaret Etti
Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'de şekillendi. Belediye meclisinde CHP 37, AK Parti 23, MHP 19, DSP 1 üyelik kazandı...
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Mazbatasını Aldı
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
İHH Didim Şubesi'nden anlamlı kermesİHH Didim'de Kermes Düzenledi
Aydın’ın Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Belli OlduAydın Büyükşehir Belediye Meclisi'de şekillendi. Belediye meclisinde CHP 37, AK ..
Efeler Belediye Meclisi’nde Muhalefete Şok Üstüne ŞokEfeler Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında AK Parti ve MHP’li üyeler şok üstü..
Mustafa Savaş Aydın Halkından Helallik İstediAk Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş Ankara'daki Görevine Tek..
Başkan Çerçioğlunun Avukatından Aydınpost Haberine Açıklama Ahlaksızca yapılan komplo haberlere yanıt verdi
Efeler Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şok GelişmeEfeler Milli Eğitim Müdürü Nezahat Belen Oldu..
Aydın AK Parti de OperasyonAdnan Menderesin memleketinda CHP çıkınca, operasyona giriştiler
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR