Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

Başkan Çerçioğlu’na Topuklu Efe Forması
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun heykelini yaptılar.
Aydın Karadenizliler Derneği Başkanı Rasim Kılıç dernek üyeleri Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziy..
Aydın Efeler Ticaret Odası İlkokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali Erol Ayyıld..
Araştırmacı Yazar Ergün Poyraz Add Aydın Şubesince Düzenlenen Söyleşi Ve İmza Gününe Katıldı. Add Aydın Şubesine Üye Old..
Aydın'da ekmek fiyatları yükseldi
Aydın Sanayi Odası, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi...
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Özel Bakım Merkezleri Toplantısı
Aydın Hayvan Dostları Derneğinden Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçam'a Ziyaret
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Başkan Kayalı’dan Yoğun Ziyaret MesaisiKuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, tebrik ziyaretlerini kabul etmeye devam e..
AB Projesi ile Adü Tıp Fakültesi Hastanesi Enerji Faturaları Yarıya İnecekAdü enerji verimli hale getirilmesi projesine imza attı.
Mehmet Erdem'den MüjdeAydın Otoban Çevreyolu inşaatı başladı
Aydın MHP’de ‘Nedim’ OperasyonuMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl yönetimi “Nedim” operasyonuna hazırlan..
Barkan Kalınomuz'dan Büyükşehir Meclisinde Yaşananlara Açıklama GeldiChp İl Başkanı Barkan Kalınomuz Son Büyükşehir Meclisinde Olan Olaylar ile İlgil..
Efeler Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şok GelişmeEfeler Milli Eğitim Müdürü Nezahat Belen Oldu..
Aydın AK Parti de OperasyonAdnan Menderesin memleketinda CHP çıkınca, operasyona giriştiler
Büyükşehir Meclisinde Partilerin Dağılımı Belli OlduAydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde partilerin üye dağılımı belli oldu...
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR