Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 30 Mart Seçimleri'nin ardından hizmet sınırlarına dahil olan 17 ilçe ve mahallelerinde yol ..
Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı. Geçit töreninin yapılmadığı ve temsil..
Vali Erol Ayyıldız’ın 7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıldönümü Mesajı
Uluslararası Halk Oyunları Ekipleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti.
İhbarı Değerlendiren Jandarma Komutanlığı 263 Kg. Esrar Maddesi Ele Geçirdi
Aydın Milletvekili Mehmet ERDEM, geçtiğimiz günlerde Sultanhisar İlçemizde yeni yapılan ve 500 kişiye yakın isdihdam sa..
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakçan trafik kazası geçirdi: Ağır yaralılar var
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Aydın'daTarihin Tanıklığında Adnan Menderes ve Demokrasi Mücadelesi Konulu KonferansMerhum Başbakan, “Tarihin Tanıklığında Adnan Menderes ve Demokrasi Mücadelesi” K..
Ahilik Haftası Etkinlikleri Başladı Aydın’da 2014 yılı Ahilik Haftası etkinlikleri Aydın Valiliği önündeki Atatürk A..
Mustafa Ural Eğitim Bir-Sen Efeler İlçe Temsilciliği Görevine Adaylığını AçıkladıMustafa Ural Eğitim Bir-Sen Efeler İlçe Temsilciliği Görevine Adaylığını Açıklad..
Özel Aydınyıldız Anaokulu 6. Yaşını KutladıÖzel Aydınyıldız Anaokulu 6. Yaşını Kutladı
İncirliova'da Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı İncirliova’da Törenle Kutlandı..
Aydın'ın Yeni Okul Müdürleri Belli OlduYeni Sisteme Göre Ataması Yapılan Okul Müdürleri Açıklandı
Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın İli Eşgüdüm Toplantısı Davutlar’da Yapıldı.   ADD DAVUTLARDAN SESLENDİ; “Atatürk’ü bu ulusun kalbinden silemezsiniz”.
Add Aydın Şubesi Atatürk Heykellerine Yapılan Saldırıları Protesto Etti. Nereden Gelirse Gelsin Atatürk’e Uzanan Kirli Elleri Kırarız
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR