Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

İncir Araştırma İstasyonu Müdürü Selim Arpacı, Vali Erol Ayyıldız’ı ziyaret etti.
ADÜ Personel Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Hizmet İçi Eğitim Semineri 10-11 Haziran 2015 tarihlerinde Didi..
Efeler Belediyesi Ramazan ayının gelmesiyle birlikte mahallelerde iftar sofraları kuruyor
skada çalışması nedeniyle elektrik kesintisi
Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın İli Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı Akbük’te Yapıldı.
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Başkan Özakcan: Can Güvenliği Kazanılacak Paradan Daha Önemlidirİnşaatlarda İlk Düşünülecek Şey İşçinin Güvenliği Olmalıdır
ADÜ Türkiye’nin En Büyük Kemik Kütüphanesi OluşturuyorAdnan Menderes Üniversitesi Artık Bir Marka
Ayakkabıcılar Çarşısı Esnafından Kırık Dubaya TepkiCenap Karacaörenli yetkililerin ilgisizliğinden yakındı.
Kuşadası-Nazilli Ekspres Seferleri Başladıtoplu taşıma araçlarının hizmet potansiyeli gün ve gün genişliyor.
Aktif Eğitimciler Sendikası Köy Öğretmenlerini Gündeme TaşıdıAktif Eğitimciler Sendikası Aydın İl Temsilciliği Köy Öğretmenleri Konulu Basın ..
Huzurevine Geceyarısı Polis BaskınıAydın’ın Umurlu mahallesinde bulunan “Özel Efeler Huzur Evi Yaşlı Bakım Merkezi’..
Aydın'da Elektrik Kesintisiskada çalışması nedeniyle elektrik kesintisi
İşte Aydın MilletvekilleriAydın'ın Yeni Dönem Milletvekilleri Belli Oldu
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam