reklam
Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

CHP Aydın İl teşkilatı "17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk mücadele haftası olsun" pankartı açtı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı halk ekmek üretimi vatandaştan yoğun ilgi görüyor.
Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan tüm camilerde genel temizlik çalışmalarına ara verme..
Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, öğrenci ve velilerin katılımıyla..
Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şükran Güngör Sahnesi’nde ‘Tartufe’ adlı komedi oyununu sahneledi. ..
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Okyanus Derneği kursiyerleri sertifika aldıNazilli’ de 2006 yılından bu yana sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerini..
Aydın Tanıtım Günlerinin Yıldızı KuşadasıEge Bölgesi Aydınlılar Derneğinin İzmir Fuar Alanında düzenlediği “1.Aydın Tanıt..
Kayıtsız nüfus kalmasın!Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, mahalle muhtarıyla değerlendirme toplantı..
800 Yataklı Şehir Hastanesi Projesi TamamlandıProje Tamamlandı Sağlık Bakanlığına Teslim Edildi
Sosyal medya’da Çerçioğlu’na Tepki varNazillispor taraftarlarından Çerçioğlu ve Özakcana tepki
800 Yataklı Şehir Hastanesi Projesi TamamlandıProje Tamamlandı Sağlık Bakanlığına Teslim Edildi
Ak Parti Efeler İlçe Başkan Adayı Belli Oldu Gibi!Oğuz Kendirlioğlu'da Mutakabat Sağlandı
Anadolu Partisi İl Yönetim Kurulu İlk Resmi Toplantısını Gerçekleştirdi.Anadolu Partisi Aydın İl Başkanlığı ilk resmi toplantısını gerçekleştirdi. ..
reklam
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR