Bugun...
Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Tarih: 21-03-2013 16:19:00 + -Çerçioğlu; Katı Atık Ücreti Almayacağız
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ?Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının? erteleneceğini açıkladı.

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesine istinaden belediyelerinin gerçekleştirdiği ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti tahsilâtının’ ertelenmesini istediğini hatırlatan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilgili kanun ve yönetmeliklere istinaden başlayan uygulama karşısında vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini söyledi.

 

2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. maddesinde belediyelerin meclisleri tarafından belirlenecek tarifeye göre atıksı toplama, arıtma ve bertaraf ücreti ile katı atık toplama, taşıma ve bertaraf ücreti alınacağının düzenlendiğini belirten Başkan Çerçioğlu söyle konuştu. “Kanunun uygulamasında ortaya çıkan bazı aksaklıkların giderilmesi için bakanlığa bir yazı ile müracaat ederek ücretin alınıp alınıp alınmaması, hangi hallerde alınmaması gibi konularda bilgi istedik. Bakanlıktan aldığımız yanıt, katı atık ücretin alınması yönündeydi. Konuyu basın mensuplarımızla paylaşarak, halkımızı bilgilendirdik. Ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan mecliste önerge vererek, ücretin kaldırılmasını istedi.”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15 Şubat 2013 tarih ve 28560 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin 31 Aralık 2014 tarihine kadar erteleyerek kararından geri adım attığını ifade eden Başkan Çerçioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Bakanlık yönetmeliğini belediye meclisi gündemine alarak, karar almamız gerekiyor. 15 Şubat’ta yayınlanan yönetmelik Mart başında elimize geçtiği için Mart ayında yaptığımız meclis gündemine alamadık. 1 Nisan Pazartesi günü yapacağımız meclis gündemine alarak katı atık ücretinin alınmaması kararını alacağız.”

 

Başkan Çerçioğlu, ‘Atıksu ve Evsel Katı Atık Ücreti ödenmesi’ uygulamasını ertelemenin doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

 

kaynak : aydın24haber.com
YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AYDIN 24 SAAT HABERLERİ

Aydın’da Diğer Vilayetlerle Eş Zamanlı Olarak Bereket Ormanları Fidan Dikimi Etkinliği Yapıldı
Ege Et Satış Noktası’nın Efeler'deki ikinci şubesini Mimar Sinan mahallesinde açtı.
Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilk banklarını kendi şantiyesinde üreterek çalışmalarını hızlandırdı...
Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.
Efeler ilçesinde bir mağazanın açılışa özel yaptığı indirimden faydalanmak isteyen binlerce kişi izdihama neden oldu. ..
Beşiktaş’ın efsane Başkanı Süleyman Seba’nın adı Aydın’da caddeye verildi.
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Aydın'da Facia'dan DönüldüAydın'da üzerinde el bombası taşıyan bir kişi yakalandı
HüseyinTurgut;Başkanlık Sistemi Konferansları İçin Şehir Şehir Geziyor..Cumhurbaşkanımız Ve Bizden Başka Başkanlık Sistemini Anlatan Yok
Hüseyin Turgut'dan STK Temayül AçıklamasıAK Partinin Toplumumuzun Ana taşıyıcı kolonlarından olan STK’lara verdiği önem v..
Aydın'da Facia'dan DönüldüAydın'da üzerinde el bombası taşıyan bir kişi yakalandı
Nevzat Çiçek Aydın'a GeliyorAydın İHH Şubesinden bir hizmet daha
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
reklam